Spółdzielnia
mieszkaniowa
Połaniec

Godziny urzędowania i przyjęć interesantów:

Poniedziałek  od 7:00 do 15:00 (kasa 7:00 do 14:30)
Wtorek  od 8:00 do 16:00 (kasa 8:00 do 15:30)
Środa – Piątek od 7:00 do 15:00 (kasa 7:00 do 14:30)

Godziny przyjęć członków:

przez Zarząd  każdy wtorek od 15:00 do 16:00
przez Radę Nadzorczą  pierwszy wtorek miesiąca od 15:00 do 16:00

ul. Hugona Kołłątaja 1/5A 28-230 Połaniec
woj. Świętokrzyskie 

Prezes Zarządu
Sekretariat

tel/fax: (015) 865 02 90

Konto bankowe

Bank Spółdzielczy w Połańcu:
98 9425 0008 0000 2538 2005 0001
Getin Bank:
25 1560 0013 2000 1701 4703 0200

Porady i bezpieczeństwo

Segregacja odpadów w mieszkaniu to wyzwanie, któremu można sprostać wybierając do tego celu odpowiednie pojemniki na śmieci. Dobre rozplanowanie przestrzeni pozwoli umieścić więcej niż jeden śmietnik nawet w niewielkiej kawalerce. Można w ten sposób efektywnie sortować wszystkie pięć frakcji odpadów niezależnie od metrażu lokalu. Dodatkowy kubeł na makulaturę lub kompostownik na bioodpady możesz zaś postawić w jednym z pozostałych pomieszczeń albo na balkonie.Dowiedz się, dlaczego warto rozplanować segregację odpadów w małym mieszkaniu i jak obejść jego ograniczenia przestrzenne. Sprawdź, jak wybrać śmietnik do kuchni i gdzie jeszcze w mieszkaniu możesz umieścić dodatkowe kosze.

Jakie surowce oddzielamy? Są to: metale i tworzywa sztuczne, papier, a także opakowania szklane i odpady biodegradowalne. Niektóre gminy mogły zdecydować o konieczności rozdzielania szkła białego i kolorowego.

Zbieranie osobno papieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalem, a także oddzielanie odpadów biodegradowalnych pozwala uzyskać najbardziej pełnowartościowe surowce do ponownego przetworzenia.

Czytaj więcej

 

W przypadku zauważenia pożaru lub innego zdarzenia zagrażającemu zdrowiu lub życiu ludzi należy niezwłocznie zaalarmować osoby przebywające w strefie zagrożenia oraz wezwać straż pożarną pod bezpłatnym numerem telefonu 998.

Zasady zgłaszania pod numer alarmowy 998

Po wykręceniu numeru alarmowego straży pożarnej 998 i zgłoszeniu się dyżurnego należy spokojnie i wyraźnie podać:

 • swoje imię i nazwisko, numer telefonu, z którego nadawana jest informacja o zdarzeniu (dyspozytor może oddzwonić aby dopytać o szczegóły zdarzenia):
 • adres i nazwę obiektu,
 • co się pali, na którym piętrze,
 • czy występuje zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego.
 • po podaniu informacji nie odkładać słuchawki do chwili potwierdzenia przyjęcia zgłoszenia.

Czytaj więcej

Nieefektywny system wentylacji to zmora wielu domów i mieszkań. Niezliczone korzyści z wpływu czystego powietrza na nasz organizm powodują, że coraz więcej osób chce zgłębić temat usprawnienia wentylacji w mieszkaniu oraz sposobów poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. Wentylacja mieszkań jest częścią większej całości, na którą nie mamy wpływu. Nasze działania ograniczają się zatem do naszego mieszkania.

Jak we własnym zakresie poprawić wentylację w mieszkaniu?

 • poprawić dopływ powietrza zewnętrznego do swojego mieszkania – montaż w oknach lub ścianach nawiewników powietrza
 • uskutecznić przepływ powietrza pomiędzy pomieszczeniami – wykonanie szczelin miedzy skrzydłami drzwi a posadzką o wysokości około 1 cm w pokojach i około 2,5 cm w łazience
 • powinno się utrzymywać możliwie wysoką temperaturę w łazience, aby zapewnić różnicę temperatury pomiędzy łazienką a otoczeniem budynku, co wymusi wymianę powietrza

Czytaj więcej

Sezon grzewczy w zimie

W okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych i gazowych. W tym samym okresie odnotowywany jest także wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym „cichym zabójcą”, gdyż jest niewidoczny oraz nie ma smaku, ani zapachu.

 • Każdego roku w naszych mieszkaniach i domach powstaje kilkadziesiąt tysięcy pożarów i kilka tysięcy zdarzeń, gdzie dochodzi do emisji tlenku węgla. Nasz dom jest miejscem, w którym każdy z nas czuje się najbezpieczniej. Pomimo tego, to właśnie tam ginie największa liczba osób, a ofiarami pożarów są najczęściej ich sprawcy.
 • Tlenek węgla to bardzo trujący gaz. Nie jest on wyczuwalny przez ludzkie zmysły. Tlenku węgla NIE usłyszysz! NIE zobaczysz! NIE poczujesz!
 • W okresie grzewczym wzrasta ryzyko powstania pożarów i zatruć tlenkiem węgla w budynkach mieszkalnych. Źródłem emisji tlenku węgla są urządzenia grzewcze opalane drewnem, węglem, gazem, olejem opałowym.

Czytaj więcej

Porażenie piorunem najczęściej kończy się śmiercią lub trwałym kalectwem. Wyładowanie atmosferyczne może spowodować pożar, uszkodzenie budynku lub spalenie instalacji elektrycznej oraz uszkodzenie wszystkich włączonych do niej urządzeń, np. telewizora, komputera itp.

Podstawowe zasady zachowania się podczas burzy, porywistych wiatrów i nawałnic.

 1. Słuchaj aktualnych prognoz pogody w środkach masowego przekazu – zawierają one ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami pogodowymi.
 2. Usuń z balkonów, tarasów i parapetów okien rzeczy, które mogą zostać porwane przez wiatr. Pamiętaj, że mogą one stworzyć niepotrzebne zagrożenie dla Ciebie, Twoich bliskich i osób postronnych.
 3. Zamknij okna i drzwi.
 4. W miarę możliwości wyłącz urządzenia elektryczne i gazowe.
 5. Nie planuj wycieczek w góry, nie wychodź z domu, np. na zakupy.

  Czytaj więcej
0
zarządzanych przez
Nas budynków
0
mieszkańców
0
inwestycje w ciągu
ostatnich 5 lat

Galeria

Kontakt

ul. Hugona Kołłątaja 1/5A
28-230 Połaniec  

Sekretariat
tel/fax: (015) 865 02 90

Dział techniczny i kablówki:
(015) 865 02 99

Dział księgowości oraz kasy:
(015) 865 53 30

Gospodarka Zasobami:
(015) 865 16 05

Dział Organizacyjny oraz Członkowski:
(015) 865 02 90

Napisz do Nas